• fundusze-logo-wam
  • wup-krakow-logo-wam
  • ue

O projekcie

about-03

Niezależność

Czujesz się znudzony i pozbawiony perspektyw? Chcesz być wreszcie niezależny i samodzielny? Marzysz o tym? Przyszedł czas, żeby zrealizować swoje marzenia, pokaż swoim bliskim, że możesz i zgłoś się do nas!

about-01

Zmiana

Za chwilę ruszy koło zamachowe Twoich zmian! Każda, pozornie niewielka zmiana, pociągnie za sobą kolejne. To jest jak reakcja łańcuchowa. Reaktorem jest WIOSNA. Otwórz się na innych ludzi i nowe wyzwania – przyjdź do nas!

about-02

Życie jest ok!

Wpuść kolory do swojego świata! Nie boksuj się już z życiem, tylko idź z nim pod rękę. Pokażemy Ci właściwy kierunek i dodamy mocy! Życie jest fajne! Czekamy właśnie na Ciebie, zadzwoń do nas!

Im się udało!

Góry na www

Kilka lat temu Marcin, młody student, spadł z 20-metrowej ściany wspinaczkowej.  Gdy obudził się ze śpiączki, szybko zorientował się, że nie może chodzić, ale jego umysłem i tak zawładnęła jedna myśl: Znów pójść w góry! „Obserwowałem innych podczas zajęć z rehabilitantami i zdziwiłem się, że pacjenci tak szybko rezygnują z powrotu do sprawności, choć w wielu przypadkach jest to tylko i wyłącznie kwestia wytrwałości! Ja się zaparłem i spisałem plan dnia na najbliższe kilka miesięcy: ćwiczenia, śniadanie, ćwiczenia, II śniadanie, ćwiczenia, obiad, ćwiczenia, szybki podwieczorek i kolacja (żeby jeszcze zdążyć na ćwiczenia przed zamknięciem sali gimnastycznej). Po 10 miesiącach mogłem chodzić bez kul…! Niepełnosprawność to przede wszystkim bariera umysłu. Jeśli jest pozytywna energia, chęć i ludzie wokół to jest się w stanie osiągnąć wiele.” Wspólnie z Marcinem podjęliśmy decyzję, że szukamy stażu, na którym mógłby połączyć pasję do gór i wykształcenie dziennikarskie. Nawiązaliśmy kontakt z portalami i redakcjami oraz organizacjami górskimi. Poszukiwania odpowiedniego miejsca stażowego trwały prawie dwa miesiące. I trafiliśmy w dziesiątkę! Marcin podjął staż przy projekcie w którym osoby po amputacjach kończyn przełamują bariery organizmu i zdobywają górskie szczyty. „Przed projektem byłem w martwym punkcie. Nie miałem pracy i nie miałem na to pomysłu. Teraz wreszcie znalazłem energię na dalsze działania. Po stażu postawiłem na kurs przewodnika beskidzkiego. Jeżeli się uda, a wierzę, że tak – będę prawdopodobnie jednym z pierwszych niepełnosprawnych przewodników górskich!”

IMG_1103

Osoby z problemem zdrowotnym, takim jak Aga, mają problemy z koordynacją ruchową, specyficzny sposób poruszania się, szybciej się męczą. Przez to wyglądają na bardziej niesprawnych niż są naprawdę. Dużym problemem Agi była nieśmiałość i kompletny brak wiary w siebie. Jeszcze do niedawna jedyną osobą spoza rodziny z którą Aga zamieniała więcej niż dwa słowa była jej osobista rehabilitantka. Normalna rozmowa właściwie nie była możliwa… Potrafiła zacząć zdanie, po czym nagle wycofywała się w połowie… I ten irytujący wręcz („przepraszający” i hiperpokorny) sposób bycia. W trakcie projektu Aga miała różne szkolenia i indywidualne sesje z coachem kariery, ale ciągle zadawaliśmy sobie pytanie, czy Aga pokona te swoje wewnętrzne blokady, uwierzy w siebie i zacznie działać. Któregoś dnia, robiąc zakupy w warzywniaku po pracy odebrałam telefon: – Cześć. Tu Aga. Znalazłam sobie staż. Co mam robić dalej? – Eee… Ale jak to?! Naprawdę?! – zszokowana wykrzyczałam do słuchawki pospiesznie zbierając ze środka ulicy wysypane na tę okazję ziemniaki. Okazało się, że przez kilka ostatnich tygodni Aga wędrowała po mieście ze swoim CV i dopytywała o miejsce stażowe dla siebie. Mało tego! Proponowała współpracę, negocjowała warunki zgodne ze swoimi możliwościami… Kiedy w pewnym sklepie informatycznym usłyszała TAK, nie mogła uwierzyć: Widzicie jaka jestem i naprawdę chcecie mnie przyjąć do pracy? Po stażu Aga dostała propozycję przedłużenia współpracy. Jakiś morał? Po prostu: nigdy nie mów nigdy!

Kontakt

footer_01
footer_02
footer_03
footer_04
Przejdź do paska narzędzi