Im się udało! Poznaj historie uczestników WIOSENNEJ AKADEMII MOŻLIWOŚCI

Z sukcesem zakończyliśmy rekrutację do projektu WIOSENNA AKADEMIA MOŻLIWOŚCI z wynikiem 126 uczestników! Czas poznać historię tych, którzy dzięki udziałowi w projekcie rzeczywiście odmienili swoje życie.

Zdzisław 

Byłem na zakręcie. Nałóg, szpital, rehabilitacja, terapia. Na początku wydawało mi się, że wszystko jest stracone, skończone, że nie dam rady stanąć na nogi.
W projekcie jestem od kilku miesięcy. Doradca, psycholog, pośrednik – wszyscy pokazali mi, że są możliwości i jak z nich skorzystać. Obecnie jestem na stażu, gdzie w bezpiecznych warunkach mogę sprawdzić jak sobie poradzę w otaczającej mnie rzeczywistości. Dzisiaj częściej dostrzegam możliwości niż skupiam się na przeszkodach. Organizuję swoją przyszłość! Czyli robię coś, co jeszcze całkiem niedawno wydawało mi się nierealne.
Szczerze polecam udział w projekcie, bo wiem, że jest on realną pomocą i szansą na lepsze, ciekawsze życie. 

Władysław 

Pochodzę z małej miejscowości, gdzie o pracę jest dość ciężko. Na dodatek zdecydowałem się na zawód, który w mojej okolicy ma raczej marne perspektywy. Wiadomo – o pracę na umowę o pracę w ochronie bez orzeczenia o stopniu niepełnosprawności jest trudno.
Gdy przyszedłem do projektu momentalnie zostałem objęty troskliwą opieką. Po konsultacjach powstał pomysł żebym zrobił szkolenie uprawniające mnie do noszenia broni. Zgodziłem się. W czasie gdy organizowane było szkolenie, szukana była oferta pracy. W ciągu niecałych dwóch miesięcy byłem już po rozmowie kwalifikacyjnej i szkoleniu. Teraz mam stabilną pracę na etat w Krakowie, w dużej firmie, z perspektywami na przyszłość.
Polecam projekt! Zwłaszcza jeśli chcesz zawalczyć o swoją przyszłość i zaufasz specjalistom.

Konrad

Jestem osobą niewidomą. Pochodzę z małego małopolskiego miasteczka. Z wykształcenia jestem masażystą i mam za sobą dość dużo praktyki w zawodzie. Jednak zwykle pracowałem w ramach stażów lub krótkich kilkumiesięcznych zleceń. Pomyślałem, że nadszedł czas by się usamodzielnić, chciałem wyjechać z swojego rodzinnego domu i móc samemu się utrzymać.
Dzięki projektowi WIOSENNA AKADEMIA MOŻLIWOŚCI znalazłem staż w Muszynie w ośrodku rehabilitacyjnym. Początkowo jechałem tam z obawą, że będzie to tylko kilkumiesięczny staż, gdyż moi znajomi pracowali już w tym ośrodku tylko w sezonie, kiedy było dużo turnusów. Jednak mój zapał, odpowiedzialne i profesjonalne podejście do pracy, które zrodziły się we mnie dzięki wsparciu projektowemu, zaskutkowało otrzymaniem pracy po zakończeniu stażu. Myślę, że to mój wielki sukces, ponieważ pomimo swej niepełnosprawności dążę do stawianych przed sobą celów, czasem mogłoby się wydawać, trudnych do osiągnięcia. Mam nadzieję, że swoją postawą będę przykładem nie tylko dla uczestników naszego projektu.  I udowodnię, że wiara w siebie i w innych ludzi oraz pracowitość pozwalają spełniać marzenia. 

Justyna 

Jestem zaoczną studentka psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, interesuję się psychoterapią i neuropsychologią. Dodatkowo spełniam się jako dziennikarz m.in w Gazecie Studenckiej. Poruszam się na wózku inwalidzkim, ale nie przeszkadza mi to jednak być bardziej aktywną niż niejeden pełnospoprawny człowiek.
Łączę studia oraz intensywną rehabilitację z udzielaniem się w fundacjach społecznych tj. jak Mam Marzenie czy Fundacja Aktywnej Rehabilitacji. Z trudem znajdowałam czas na spotkania ze specjalistami w projekcie Wiosennej Akademii Możliwości, ponieważ w tym czasie sama organizowałam sobie kurs z „Psychoterapii Praktycznej”. Do największych przygód swojego życia zaliczam trampingową podróż do dalekiej Indonezji, ponieważ swoją odwagą zdobyłam uznanie niejednego podróżnika.
Jestem otwarta na nowe doświadczenia, dlatego od października rozpoczynam staż w firmie ADECCO w dziale personalnym, mam nadzieje, że moje zdolności komunikacyjne się sprawdzą się także tutaj i dzięki nim na swoim koncie będę mieć kolejny sukces. Mam ogromne wsparcie od zespołu WIOSENNEJ AKADEMII MOŻLIWOŚCI, który zakrzewił we mnie hasło „sky is the limit”, które znaczy, że ograniczenia są jedynie w naszych głowach.  


Piotr  

Kiedy przyszedłem do projektu nie miałem konkretnego celu zawodowego. Niby miałem kilka lat doświadczenia w pracy biurowej, ale to nie była droga dla mnie. Męczyłem się w niej. Zawsze marzyłem o pracy w rekrutacji, ale tam potrzebne było doświadczenie, którego ja nie miałem. WIOSENNA AKADEMIA MOŻLIWOŚCI pomogła mi uwierzyć, w swoje możliwości, innych ludzi, w to, że praca naszych marzeń jest na wyciągnięcie ręki. Odbyłem staż, a teraz rozpoczynam zatrudnienie w miejscu, w którym jest fajna atmosfera i inni ludzie.

 

 

Iwona

Jestem młodą osobą, niedawno skończyłam szkołę. Uczyłam się, żeby w przyszłości zostać cukiernikiem, ale przez moją niepełnosprawność i problemy z poruszaniem się nie mogłam znaleźć żadnej pracy. Na szczęście trafiłam na projekt WIOSNY, miałam spotkania z doradcą zawodowym, pośrednikiem pracy i trenerem. To oni pomogli znaleźć mi pracę w samym centrum Kazimierza, zajmuję się teraz przygotowaniem najbardziej znanych zapiekanek w Krakowie i jestem bardzo zadowolona, bo wreszcie robię to co lubię.