Co nowego

 • Najlepsza czwórka już wybrana

  Po zakończeniu testowania innowacyjnych pomysłów w skali mikro, komisja ekspertów dokonała wyboru 4 rozwiązań, które zostaną objęte dodatkowym wsparciem w ich dalszym upowszechnianiu w skali makro.

  Pomysłami, które zostały wybrane są następujące innowacje:

  Dostępny dworzec, Justyna Jastrzembska

  Głucha Mama na rynku pracy, Fundacja Między Uszami

  Kurs on-line (re)aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych, Fundacja AktivLAb

  Pierwszy Krok w IT, grupa nieformalna Paulina Wójtowicz, Joanna Trojańska, Helena Rumian i Robert Ziarnik.

  Serdecznie gratulujemy autorom oraz wszystkim Innowatorom realizującym pomysły w naszym Inkubatorze. Zachęcamy do zapoznania się z opisami pomysłów na naszej stronie w zakładce “Innowacje”.

  Zobacz film z konferencji>

 • Konferencja “Innowacje społeczne zmieniające rynek pracy”

  Serdecznie zapraszamy na Konferencję, będącą podsumowaniem projektu “Wiosenny Inkubator Innowacji”. Wydarzenie odbędzie się w dniu 21 marca 2019 w Auditorium Maksimum UJ, ul. Krupnicza 33, Kraków.

  Konferencja skierowana jest do innowatorów, start-upowców, stowarzyszeń i fundacji wspierających rozwój innowacji w Polsce oraz tym, które zapobiegają wykluczeniom społecznym, do akceleratorów startupów, firm związanych z rynkiem pracy, przedstawicieli środowisk naukowych i akademickich zainteresowanych rynkiem pracy i zmianami społecznymi. Jej celem jest wymiana dobrych praktyk oraz kontaktów biznesowych wśród interesariuszy rynku innowacji społecznych w Polsce, prowadząca do podniesienia poziomu skuteczności ich implementacji, rozwoju oraz zwiększenia wpływu społecznego (ze szczególnym naciskiem na rynek pracy). Do grona prelegentów i uczestników zaprosiliśmy m.in.: projektantów innowacji, przedstawicieli środowisk naukowych i akademickich, praktyków biznesu, start-upowców, specjalistów w obszarze innowacji, komercjalizacji pomysłów społecznych, fundrisingu czy CSR. 


  Bezpłatnej rejestracji na konferencję możesz dokonać na stronie: http://bit.ly/KonferencjaInnowacji.

  Szczegółowy program znajdziesz na stronie https://rynekpracy.wiosna.org.pl/kongres/

  Serdecznie zapraszamy!

 • Poznajemy się

  W sobotę i niedzielę 22-23 września w siedzibie Stowarzyszenia WIOSNA w Krakowie odbyło się spotkanie empowerment dla 12 innowatorów wybranych w 3 edycji “Inkubatora”.

  Wśród nich znaleźli się: Grupa Nieformalna Joanna Trojańska (Kraków), Fundacja Synapsis, Fundacja Teatr 21 oraz Fundacja Promocji Inicjatyw Społecznych POLPROM z Warszawy, Spółdzielnia Socjalna Honolulu (Katowice), Fundacja Akceleracji i Inkubacji Biznesu (Poznań), Stowarzyszenie Doradców Europejskich PLinEU (Kraków), Gdańska Spółdzielnia Socjalna i Fundacja 100 Procent (Gdańsk), Związek Strzelecki „Strzelec” (Rzeszów), Fundacja Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Piękny Świat” (Zofiówka) oraz firmy Dobra Agencja (Zawiercie) i Justyna Jastrzembska (Rurzyca).

  Oprócz możliwości nawiązania kontaktów i prezentacji projektów, innowatorzy mogli skonsultować się prawnikiem, księgowym, doradcami oraz coachem. Ważną dla uczestników okazała się również dyskusja dotycząca trudnej sytuacji na rynku pracy grup testujących innowacje (osoby młode, z niepełnosprawnością i 50+) oraz niedostatecznego wsparcia i braku rozwiązań systemowych. Po spotkaniu uczestnicy podkreślali, jak cenną inspiracją są dla siebie nawzajem – nie tylko w testowaniu pomysłów, ale również w sposobach radzenia sobie z trudnościami.

 • Znamy wyniki 3 naboru!

  Z radością informujemy, że Komisja Ekspercka wyłoniła Grantobiorców w ostatnim naborze.  (więcej…)

 • Wyniki I etapu oceny merytorycznej

  Komisja oceniająca dokonała oceny II formularzy zgłoszonych w 3 naborze.

  Przed nami ostatni etap oceny merytorycznej. 
  (więcej…)

 • Wyniki oceny formalnej w 3 naborze

  Zakończyliśmy proces oceny formalnej nadesłanych formularzy zgłoszeniowych w trzecim naborze do projektu Wiosenny Inkubator Innowacji. O wynikach wszyscy aplikujący zostaną poinformowani drogą mailową.

  (więcej…)

 • Spotkania rekrutacyjno – informacyjne do ostatniej edycji Wiosennego Inkubatora Innowacji

  W przyszłym tygodniu rozpoczynamy spotkania grupowe z potencjalnymi innowatorami społecznymi.
  (więcej…)

 • Ostatnia szansa by zostać Innowatorem Społecznym – wystartował nabór do Wiosennego Inkubatora Innowacji

  Między Dniem Kobiet  a Dniem Mężczyzn czeka nas wyjątkowy dzień – Dzień Innowatora. W naszym Wiosennym Inkubatorze Innowacji rozpoczynamy nabór do ostatniej edycji projektu!

  (więcej…)

 • Znamy termin III naboru!

  Ostatnia rekrutacja do Wiosennego Inkubatora Innowacji rozpocznie się już 9 marca! Na Wasze kreatywne projekty zmieniające rynek pracy będziemy czekać do 7 kwietnia. Warto już teraz zastanowić się nad pomysłem i zaplanować swój czas tak, by nie przegapić deadline’u i zdążyć ze zgłoszeniem na czas. 

  (więcej…)

 • Poznaj Innowatora: MM Global

  W tym tygodniu pora na zaprezentowanie projektu realizowanego przez instytucję szkoleniową MM Global.

  (więcej…)

 • Poznaj Innowatora: The Risk Takers

  Prezentujemy kolejnego Innowatora wyłonionego w I turze naboru. Tym razem jest to grupa nieformalna The Risk Takers od lat zaangażowana w projekty społeczne.

  (więcej…)

 • Przerwa świąteczna w biurze WIOSENNEGO INKUBATORA INNOWACJI

  Z racji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia informujemy, że biuro WIOSENNEGO INKUBATORA INNOWACJI będzie nieczynne od 23 grudnia do 2 stycznia włącznie. Tym samym życzymy Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i samych pomyślności w 2018 roku!
  (więcej…)

 • Poznaj Innowatora: Klaster Innowacji Społecznych

  Po krótkiej przerwie wracamy z cyklem “Poznaj Innowatora”, tym razem zaprezentujemy Klaster Innowacji Społecznych z Gliwic.

  (więcej…)

 • Wyniki II tury naboru do WIOSENNEGO INKUBATORA INNOWACJI

  W drugiej turze naboru komisja oceniająca wyłoniła 11 Innowatorów, którzy otrzymają do 80 tysięcy dofinansowania na realizację projektów związanych z wprowadzeniem innowacji na rynku pracy.
  (więcej…)

 • Lista rankingowa pomysłów zakwalifikowanych do ostatniego etapu rekrutacji

  Komisja zakończyła ocenę formularzy przesłanych w II turze naboru do WIOSENNEGO INKUBATORA INNOWACJI. Sprawdź, czy Twój pomysł ma szansę na zdobycie grantu!
  (więcej…)

 • Uwaga konkurs!

  Fundacja Fundusz Współpracy wraz z Ashoka Polska zapraszają do udziału w konkursie „Podziel się innowacją – jak w nowy sposób rozwiązywać problemy społeczne”.

  (więcej…)

 • Poznaj Innowatora: Instytut HR (Ewa Gordziej-Niewczyk)

  W tym tygodniu pora na zaprezentowanie projektu testowanego przez Instytut HR z Ewą Gordziej- Niewczyk na czele.

  (więcej…)

 • Poznaj Innowatora: Fundacja Fuga Mundi (FFM)

  Kolejnym Innowatorem, który uchyli rąbka tajemnicy na temat projektu realizowanego w ramach WIOSENNEGO INKUBATORA INNOWACJI będzie Fundacji Fuga Mundi (FFM).
  (więcej…)

 • Poznaj Innowatora: Fundacja Polprom

  Czy słyszeliście o lokalnych sojusznikach? Jeśli nie, to koniecznie zapoznajcie się z innowacją testowaną przez Fundację Polprom.
  (więcej…)

 • Poznaj Innowatora: Fundacja Tęczowa Gromada

  Rozpoczynamy cykl prezentacji poświęconych Innowatorom Społecznym, którzy są już na etapie testowania projektów. Zapraszamy do zapoznania się z pomysłem realizowanym przez Fundację Tęczowa Gromada.
  (więcej…)

 • Znamy terminy spotkań grupowych

  Zapraszamy do zapoznania się z terminami spotkań grupowych, które planowane są w Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Warszawie i Gdańsku.

  (więcej…)

 • Innowatorki z I naboru w audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM!

  Prace nad innowacjami zgłoszonymi w I turze naboru nabierają tempa! Innowatorzy nie próżnują, pracują nad wprowadzeniem innowacyjnych pomysłów w życie, ale także nad ich promocją.

  (więcej…)

 • Wyniki oceny formalnej wniosków w II naborze

  Zakończyliśmy proces oceny formalnej nadesłanych formularzy zgłoszeniowych w II naborze do projektu WIOSENNY INKUBATOR INNOWACJI. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz z informacją o kolejnych etapach rekrutacji.

  (więcej…)

 • II tura rekrutacji do WIOSENNEGO INKUBATORA INNOWACJI zakończona!

  80 – taka liczba innowacyjnych pomysłów na to, jak zmienić rynek pracy w Polsce napłynęła do nas w II turze naboru. Bardzo się cieszymy z tak ogromnego zainteresowania projektem WIOSENNY INKUBATOR INNOWACJI a także tym, że w naszym kraju jest tak wielu innowatorów społecznych, którzy mają pomysł na to, jak zmienić rynek pracy w Polsce. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za nadesłane zgłoszenia! 

  (więcej…)

 • Innowatorze! Pozostał tydzień na wysłanie zgłoszenia!

  Tylko do środy 6 września do godziny 23:59 czekamy na twoje zgłoszenie do WIOSENNEGO INKUBATORA INNOWACJI. Dlatego jeśli masz pomysł na to, jak zmienić rynek pracy w Polsce to koniecznie się nim z nami podziel. Nie zwlekaj i już dziś zostań innowatorem!

 • Uwaga! Od 14 do 18 sierpnia biuro WIOSENNEGO INKUBATORA INNOWACJI będzie nieczynne!

  W dniach od 14 do 18 sierpnia biuro WIOSENNEGO INKUBATORA INNOWACJI będzie nieczynne. Wybieramy się na zasłużony urlop, by wrócić do pracy z nowymi siłami. Na wszelkie maile odpowiemy po powrocie, a tymczasem przypominamy, że rozpoczęła się już II tura rekrutacji! Pomysły, na to jak zmienić rynek pracy w Polsce, należy zgłaszać przez formularze zgłoszeniowe. Do dzieła!

 • Ruszyła II tura rekrutacji do WIOSENNEGO INKUBATORA INNOWACJI!

  Aplikacja służąca do błyskawicznego łączenia pracowników z pracodawcami, kursy programowania dla młodocianych więźniów czy współpraca urzędów i lokalnych „sojuszników”, to tylko niektóre z pomysłów, które zakwalifikowały się do I tury rekrutacji  do projektu WIOSENNY INKUBATOR INNOWACJI. Teraz czas na II turę!

  (więcej…)

 • Znamy termin II tury naboru innowatorów!

  Kolejna rekrutacja do projektu Wiosenny Inkubator Innowacji zbliża się wielkimi krokami! Już 7 sierpnia rozpocznie się nabór zgłoszeń. Na Wasze kreatywne projekty zmieniające rynek pracy będziemy czekać do 6 września. Sezon urlopowy w pełni, dlatego bądźcie uważni i zaplanujcie swój czas tak by nie przegapić deadline’u i zdążyć ze zgłoszeniem na czas. 

  (więcej…)

 • Zbliża się II tura rekrutacji innowatorów!

  Z początkiem sierpnia rozpoczniemy kolejną rekrutację innowatorów.  Będziemy czekać na Wasze nowatorskie pomysły, które pomogą zmieniać rynek pracy i będą miały wpływ na poprawę sytuacji zawodowej osób niepełnosprawnych, osób powyżej 50. roku życia oraz młodych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na swojej ścieżce zawodowej. 

  (więcej…)

 • Wyniki I naboru pomysłów na innowacje społeczne

  Serdecznie dziękujemy za wszystkie zgłoszenia przesłane w I naborze w ramach naszego projektu. Możliwość spotkań i pracy z Państwem była dla nas źródłem inspiracji oraz motywatorem do dalszych działań i rozwoju.

  (więcej…)

 • Eksperci zakończyli spotkania indywidualne z potencjalnymi innowatorami

  Śpieszymy Państwa poinformować, że eksperci zakończyli pracę nad oceną zgłoszonych nowatorskich pomysłów. Po długich i zażartych dyskusjach, eksperci wybrali innowacje, które uzyskają wsparcie w naszym Wiosennym Inkubatorze.

  (więcej…)

 • Innowatorzy Społeczni szukają swoich WOLONTARIUSZY!

  Zapraszamy do aktywnego udziału w wolontariacie przy projekcie WIOSENNY INKUBATOR INNOWACJI! Jeśli chcesz poznać proces wdrażania innowacji “od kuchni” i szukasz kreatywnej przestrzeni do testowania swoich pomysłów – ten wolontariat jest właśnie dla Ciebie!

  (więcej…)

 • Eksperci zakończyli ocenę formularzy

  Informujemy, że eksperci zakończyli ocenę rozszerzonych formularzy w I naborze w ramach projektu WIOSENNY INKUBATOR INNOWACJI. Spośród 38 nadesłanych aplikacji, które zostały poddane ocenie, eksperci wyłonili 23 pomysły, których autorzy zostaną zaproszeni na indywidualne spotkania z Komisją Oceniającą, stanowiące ostatni etap rekrutacji.

  (więcej…)

 • Zakończyliśmy nabór formularzy w II etapie rekrutacji

  W dniu 28 lutego br. zakończyliśmy przyjmowanie rozszerzonych formularzy w ramach II etapu rekrutacji w projekcie WIOSENNY INKUBATOR INNOWACJI. Już wkrótce przedstawimy propozycję terminów indywidualnych spotkań z komisją ekspercką. Spotkania te stanowią ostatni etap rekrutacji i odbędą się w Krakowie oraz w Warszawie w drugiej połowie marca.

  (więcej…)

 • Rozpoczynamy spotkania grupowe

  W przyszłym tygodniu rozpoczynamy spotkania grupowe z potencjalnymi innowatorami społecznymi.

  (więcej…)

 • Koniec oceny formalnej nadesłanych zgłoszeń

  Zakończyliśmy proces oceny formalnej nadesłanych formularzy zgłoszeniowych w pierwszym etapie rekrutacji. O wynikach wszyscy aplikujący zostaną poinformowani drogą mailową.

  (więcej…)

 • Zakończyliśmy I turę rekrutacji!

  I edycja rekrutacji została zakończona. Bardzo dziękujemy za wszystkie zgłoszenia innowacyjnych pomysłów! Zainteresowanie projektem było bardzo duże, tym bardziej cieszymy się, że tak wiele osób i podmiotów chce znaleźć rozwiązania problemów w obszarze integracji zawodowej osób oddalonych od rynku pracy. 

  (więcej…)

 • Ostatni dzień naboru zgłoszeń

  Zostało już niewiele czasu na zgłoszenie swojego innowacyjnego pomysłu podczas I tury rekrutacji w projekcie. Formularze zgłoszeniowe będą aktywne do końca dzisiejszego dnia, 11 stycznia 2017 roku (do godziny 23:59:59).

  (więcej…)

 • Przedłużenie terminu rekrutacji!

  Wydłużamy termin przyjmowania zgłoszeń. Formularze zgłoszeniowe w ramach I edycji rekrutacji do WIOSENNEGO INKUBATORA INNOWACJI  można nadsyłać do dnia 11 stycznia 2017 roku.

  (więcej…)

 • Uniwersytet Jagielloński Partnerem projektu

  Z radością informujemy, że Uniwersytet Jagielloński w Krakowie został Partnerem WIOSENNEGO INKUBATORA INNOWACJI. Rolę koordynatora ze strony Uniwersytetu pełnić będzie Centrum Ewaluacji i Analiz Polityk Publicznych. Wybraliśmy Partnera, którego kompetencje i zainteresowania są mocno związane z obszarem innowacji. Dlatego jesteśmy przekonani, że współpraca z CEAPP wzmocni potencjał do prowadzenia projektu i przyczyni się rozpowszechnienia informacji o WIOSENNYM INKUBATORZE INNOWACJI.

  (więcej…)

 • Innowatorzy społeczni na start!

  Rozpoczął się nabór innowatorów społecznych do projektu WIOSENNY INKUBATOR INNOWACJI. Czekamy na Wasze nowatorskie pomysły, które przyczynią się do wypracowania szybszych, tańszych i bardziej efektywnych rozwiązań problemów w obszarze integracji zawodowej osób oddalonych od rynku pracy.

  (więcej…)