Poznajemy się

W sobotę i niedzielę 22-23 września w siedzibie Stowarzyszenia WIOSNA w Krakowie odbyło się spotkanie empowerment dla 12 innowatorów wybranych w 3 edycji “Inkubatora”.

Wśród nich znaleźli się: Grupa Nieformalna Joanna Trojańska (Kraków), Fundacja Synapsis, Fundacja Teatr 21 oraz Fundacja Promocji Inicjatyw Społecznych POLPROM z Warszawy, Spółdzielnia Socjalna Honolulu (Katowice), Fundacja Akceleracji i Inkubacji Biznesu (Poznań), Stowarzyszenie Doradców Europejskich PLinEU (Kraków), Gdańska Spółdzielnia Socjalna i Fundacja 100 Procent (Gdańsk), Związek Strzelecki „Strzelec” (Rzeszów), Fundacja Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Piękny Świat” (Zofiówka) oraz firmy Dobra Agencja (Zawiercie) i Justyna Jastrzembska (Rurzyca).

Oprócz możliwości nawiązania kontaktów i prezentacji projektów, innowatorzy mogli skonsultować się prawnikiem, księgowym, doradcami oraz coachem. Ważną dla uczestników okazała się również dyskusja dotycząca trudnej sytuacji na rynku pracy grup testujących innowacje (osoby młode, z niepełnosprawnością i 50+) oraz niedostatecznego wsparcia i braku rozwiązań systemowych. Po spotkaniu uczestnicy podkreślali, jak cenną inspiracją są dla siebie nawzajem – nie tylko w testowaniu pomysłów, ale również w sposobach radzenia sobie z trudnościami.